Potíže a obtíže – chci nebo nechci

07.08.2023

Když to vezmete od začátku, není posilování také obtížná věc? Někdo cvičí na půdě nebo v suterénu, kde se teplota pohybuje od plus 40° C do mínus 5° C, v zimě mrzne a v létě se koupe ve vlastním potu.

Většina lidí navštěvuje fitness centra, což znamená dojíždět autem a městskou dopravou. V šatně se musíte dvakrát převlékat – koho to baví? Před cvičením se máte rozcvičit a natáhnout svaly, jedna obtíž za druhou, aniž byste vůbec začali cvičit. Divíte se potom, že tolik lidí raději necvičí?

K tomu, abyste se vypořádali s obtížemi, je dobré se naučit jednat, být dělný typ.

Existují dvě skupiny lidí – jedni jdou a udělají nezbytné, druzí posedávají a hudrují, proč ,,tohle a támhleto" nejde. Do stejné kategorie spadají výmluvy, snadno přístupné prostředky vyvolávající náhlou bolest v koleni zrovna před odchodem do posilovny. Přiznejte si popravdě – když máte něco udělat, nesáhnete raději po výmluvě typu:

Dnes nemám čas, nehodí se mi to, mám jiné plány, snad jindy?

A právě tady může hrát velkou roli váš osobní lektor nebo lektorka, který vám pomůže se hecnout a nevzdát to pod náporem všech obtíží a překážek, které jsou součástí cesty za vaším cílem.© 2016 – 2023 Radek Přibyl 
všechna práva vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!