Míváte špatnou náladu a deprese?

07.08.2023

Někdy se prostě nedaří. Den blbec nás provází od jednoho problému ke druhému a zdá se, že není na co se těšit. Rozchody, hádky, spory na pracovišti, potíže na úřadech – komplikace neberou konce. Pokud takový stav řešíme hádkou, léky nebo alkoholem, jsou následky ještě horší. Jenže když se nedaří, je nesnadné změnit stav mysli a tvářit se, jako by se nic nedělo.

Touto nadějí je cvičení. Vědci již delší dobu ví o tom, že cvičení mírné intenzity má na naše vidění světa pozitivní vliv. Každodenní cvičení může zlepšit náladu a snížit dopad stresových faktorů. Cvičení představuje významný prvek zajištění tělesného i duševního zdraví.

Žijeme ve světě, v němž se na každou potíž polykají prášky. Je to sice řešení rychlé, ale ve své podstatě nebezpečné. Podle statistik představují vedlejší účinky léků šestou nejčastější příčinu úmrtí ve většině průmyslově vyspělých zemí. Pohyb může být při prevenci a léčbě řady poruch stejně nebo dokonce více účinný než léky. Jen jeho účinky nastupují pomaleji a z krátkodobého pohledu nejsou tak výrazné.

© 2016 – 2023 Radek Přibyl 
všechna práva vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!